Aquael

Blog

Akwaria Rybki akwariowe

10 dowodów na to, że akwarystyka jest wspaniałym hobby

Jeśli zapytasz akwarystę, jak to się dzieje, że potrafi spędzić godziny wpatrując się w podwodne życie w swoim akwarium, odpowie, że jest coś magicznego w podziwianiu pływających rybek i falujących roślin. Nie skłamie. Wyjaśnimy Wam, na czym polegają czary, o których mowa.

1. Wygoda

Akwarium z rybkami pod względem wygody przewyższa wszystkie zwierzęta domowe. Czy rybki wymagają wyprowadzania na spacer? Czy załatwiają się do kuwety? Czy brudzą mieszkanie? Nie, nie i nie – akwarystyka jest czysta!. Opieka nad nimi jest o wiele prostsza i wygodniejsza niż nad futrzakami.

2. Brak zniszczeń

Zapytaj kociarza albo właściciela psa o ilość szkód, które w mieszkaniu wywołał ich pupil. Wcześniej przygotuj herbatę i znaczną ilość czasu, bowiem ta historia szybko się nie skończy. A co na to samo pytanie odpowiedziałby akwarysta? Pewnie nic, bowiem rybki nie mają w zwyczaju opuszczać akwarium, gryźć butów czy załatwiać się do nich. Nie wspinają się także na karnisz niczym na drzewo. Akwarystyka nie powoduje zniszczeń!

3. Cisza i spokój

Ryby są zwierzątkami, które nie wydają z siebie odgłosów. Nie obudzą sąsiada ani domowników, za to ich uspokajające działanie na ludzki organizm zostało potwierdzone naukowo. Przyjemnie szumiące akwarium pozytywnie wpływa na układ nerwowy i samopoczucie, a obserwowanie podwodnego życia przynosi efekty podobne do medytacji i wyzwala kreatywność. Akwarystyka daje spokój!

akwarystyka zalety

4. Ciągle możesz spontanicznie wyjechać

Budzisz się rano, jest piękny słoneczny dzień, w głowie masz tylko jedną myśl: „Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady”, chwilę później z tyłu głowy odzywa się rozsądek i nakazuje Ci znaleźć opiekę nad psem i kotem. Akwaryści nie doświadczają tego problemu, bowiem akwarium przetrwa bez opieki nawet dwa tygodnie (wcześniej należy je przygotować). Akwarystyka to mniejsza odpowiedzialność!

5. Prosta opieka

Wbrew pozorom akwarystyka nie jest hobby wymagającym dużego nakładu wolnego czasu, wprost przeciwnie prawidłowo założone i odpowiednio zadbane akwarium to kwestia poświęcenia kilku minut dziennie. Na prace porządkowe należy przeznaczyć około 30 minut w tygodniu.

6. Edukacja i rozwój dzieci

Dzieci i akwarium? Czym może zakończyć się to połączenie? Sukcesem! Opieka nad rybkami uczy obowiązkowości, systematyczności, dokładności, planowania, a nawet i oszczędzania! Dodatkowo akwarystyka rozwija w maluchach zainteresowanie światem.

7. Brak uczuleń

Ryby pozbawione są wszelkich alergenów, dlatego są odpowiednimi zwierzątkami dla alergików.

akwarystyka zalety

8. Wspomaganie leczenia

Przyglądanie się rybkom w akwarium nie tylko odpręża i uspokaja, ale i obniża ciśnienie krwi oraz stabilizuje rytm pracy serca, co może zainteresować osoby z chorobami układu krążenia. Akwarystyka może poprawić Twoje zdrowie!

9. Chroni przed depresją

Zaangażowanie w posiadane hobby pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i wypełnia czas, co stanowi świetną profilaktykę w zakresie zaburzeń psychicznych.

10. Ozdoba pomieszczenia

Akwarium stanowi hipnotyzującą ozdobę mieszkania – przyciąga wzrok i zainteresowanie, i jednocześnie wprowadza do pomieszczenia odrobinę natury, a ta pasuje do każdego wystroju i stylu wnętrza. Akwarystyka to podwodne piękno!

Powrót
19 12 2021
Najnowsze wpisy:
Oczko wodne – dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie?
29 04 2024

Czy wiesz, jak poprawnie ustawić wlot i wylot filtra w akwarium?
05 11 2023

Danio pręgowany – opis gatunku i wymagania
07 06 2023

Oczko wodne – dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie?
29 04 2024

Czy wiesz, jak poprawnie ustawić wlot i wylot filtra w akwarium?
05 11 2023

Razbora borneańska – opis gatunku i wymagania
07 05 2023

Sprawdź, gdzie kupisz

nasze produkty

Mapa sklepów

Marki Grupy Aquael

Oficjalny dystrybutor w Polsce