Aquael

Problemy z osprzętem

Przyczyną jest zapchana rurka doprowadzająca powietrze do wylotu filtra i/lub nieszczelny koniec wężyka założonego na rurkę doprowadzającą powietrze do wylotu filtra. Aby zlikwidować problem wystarczy zdjąć wężyk i przeczyścić wykałaczką rurkę doprowadzającą powietrze do wylotu filtra, ewentualnie odciąć wyrobioną końcówkę wężyka i ponownie założyć go na rurkę doprowadzającą powietrze do wylotu filtra.

Tak, woda jest napowietrzana przez deszczownię, która – umieszczona pod wodą (zalecane) lub ew. nad wodą z dziurkami wylotowymi skierowanymi ku powierzchni wody powoduje jej ruch i w rezultacie lepsze mieszanie się wody z powietrzem atmosferycznym.

W przypadku lampy wyprodukowanej przed 2018 rokiem (sprawdzić datę na wtyczce) należy wymienić żarówkę, jeśli to nie pomoże skontaktować się z serwisem AQUAEL. Jeżeli natomiast lampa została wyprodukowana w 2018 roku to wszystko jest w porządku. Lampa jest bowiemwyposażona w wyłącznik magnetyczny, który – dla bezpieczeństwa użytkownika (światło UV-C działa szkodliwie na oczy i skórę) – uniemożliwia uruchomienie lampy poza obudową sterylizatora. Prawidłowe działanie lampy sygnalizuje niebieska poświata widoczna (zwłaszcza po wyłączeniu światła w akwarium) na przezroczystych króćcach sterylizatora.

Tak powinno być – ten filtr nie posiada dyszy doprowadzającej powietrze – napowietrza jednak wodę powodując ruch jej powierzchni i zwiększone mieszanie się wody z powietrzem atmosferycznym.

Przyczyną może być zablokowany wirnik lub nieprawidłowo włożona gąbka w pojemniku filtra. Należy odblokować wirnik czyszcząc jego komorę oraz włożyć gąbkę do pojemnika w sposób zgodny z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi urządzenia.

Wszystko jest w porządku – to tzw. diody zapasowe stanowiące system autoregeneracji urządzenia. Poszczególne diody zapasowe włączają się dopiero w razie ewentualnego przepalenia się diody głównej, żeby zagwarantować wieloletnią pracę urządzenia. Jeśli diody zapasowe nie świecą oznacza to, że urządzenie jest w pełni sprawne.

Przepalenie się pojedynczej diody jest sporadycznie możliwe. Nic złego się wtedy jednk nie dzieje. Urządzenie posiada wbudowany system autoregeneracji mający zagwarantować jego wieloletnią pracę. W przypadku przepalenia się pojedynczej diody sąsiednia dioda zaczyna świecić dwa razy mocniej sprawiając, że intensywność pracy całej lampy nie ulega zmianie.

Sprawdź, gdzie kupisz

nasze produkty

Mapa sklepów

Marki Grupy Aquael

Oficjalny dystrybutor w Polsce